s2 s3 s4

طراحی و تزئین آشپزخانه هر دو فرآیند بی‌پایانی هستند. همیشه یک ایده‌ی بزرگ در اطراف یا گوشه‌ای منتظر اجرایی شدن هست و همیشه یک چیزی وجود دارد که شما می‌توانید برای بهبود وضعیت کلی و عملکرد این فضا انجام دهید. در زیر ما ۸ عنصر ساده را جمع آوری کردیم که همه چیز را آسانتر در آشپزخانه درست خواهد کرد.
۱٫ تخته سیاه
شما همیشه نیاز دارید توی آشپزخانه روی چیزی بنویسید، چه دستور پخت یک غذا باشد، یا لیست کارهای انجامی، یا لیست مواد غذایی یا یک پیام برای شخص دیگری در خانه. به جای استفاده از برگه‌های یادداشت چسبان یا روش‌های دیگر، چطور است که یک تخته سیاه روی دیوار داشته باشید؟
۲٫ یک باغچه محصولات گیاهی
محصولات تازه به هر غذایی طعم بهتری می‌دهند. خب، از آنها استفاده کنید! و از رفتن به مغازه و فروشگاه در زمانی که نیازشان دارید جلوگیری کنید. باغچه‌ی محصولاتتان را خودتان همانجا توی آشپزخانه‌تان درست کنید. برای اینکه فضای کمتری را بگیرد آن را می‌توانید روی دیوار نصب کنید.
۳٫ یک کشوی ادویه‌جات
همه‌ی ادویه جات را درست همانجا که احتیاجشان دارید با یک کشوی ادویه در زیر اجاق آشپزی‌تان سازماندهی کنید. این بهترین راه برای نگه داشتن همه‌ی آن ظروف کوچک ادویه است بدون هدر دادن فضای پیشخوان یا اینکه بگذاریدشان روی قفسه‌هایی که گرد و غبار رویشان می‌نشیند.
۴٫ آشپزخانه جزیره‌ای با ذخیره سازی
ظرفیت ذخیره سازی در آشپزخانه را با یک آشپزخانه جزیره‌ای که از کشوهایی ساخته شده به حداکثر برسانید. شما می‌توانید وسیله ها را به همان خوبی جا بدهید و جزیره را ایستگاه پخت و پز اصلی قرار دهید. شما می‌توانید آن را با انواع لوازم جانبی مجهز کنید مانند یک آویز حوله، قفسه بطری و ...
۵٫ قفسه های شربت
شربت خانه یک اتاق واقعی است که برای انبار کردن مواد خوراکی طراحی شده بود. که اغلب مردم نمی‌توانند همچین فضایی را داخل آشپزخانه‌شان درست کنند. اما این به این معنی نیست که به طور کامل بیخیال این ایده شویم. شما می‌توانید یک قفسه‌ی شربت داشته باشید جایی که همه‌ی بطری‌ها، شیشه‌های مربا و وسیله‌های کوچکتان را نگه می‌دارید.
۶٫ پنجره‌هایی با موقعیت مناسب
شما احتمالا حیرت زده می‌شوید که چگونه پنجره‌ها می‌توانند قابلیت‌های آشپزخانه را ارتقاء بدهند.خب، هنگامی که شما در طول زمان آشپزی و یا شستن ظروف یک منظره عالی را می‌بینید با نور کافی خورشید در آشپزخانه، همه چیز دلپذیرتر و فعالیت‌هایتان لذت بخش تر می‌شود و شما هم کارآمدتر هستید.
۷٫ سینک دوم
داشتن سینک دوم که معمولا در آشپزخانه جزیره‌ای ساخته می‌شود واقعا کاربردی است. یکی را برای ظرف شستن استفاده کنید و دیگری را بوقت آشپزی، یا شاید اگر دو نفر در یک زمان از آشپزخانه استفاده می‌کنند ، آنها مجبور نخواهند بود یک سینک را به طور مشترک استفاده کنند و وقت خود را هدر دهند.
۸٫ قفسه‌های باز و کابینت‌هایی با درهای شیشه ای
قفسه‌های باز در آشپزخانه‌ها خیلی کاربردی هستند. آنها به شما این اجازه را می‌دهند که چیزهایی را که شما بیشتر اوقات استفاده می‌کنید ذخیره کنید و در دسترس و قابل دید بودن‌شان شما را کارآمدتر کند. این برای کابینت‌هایی با درب‌های شیشه ای نیز اتفاق میفتد.
یگانه بنا

s7 s6s1

s8 s9