10 11 12

طراحی بوتیک
طراحی و دکوراسیون یک فروشگاه نقش بسزایی در جذب مشتری برای ورود به محل فروش و فرایند خرید او دارد. بنابراین اگر مایلید که صاحب بوتیک شوید، قبل از هر اقدامی لازم است که به فکر بک طراحی و دکوراسیون مناسب و ایده آل باشید. داشتن یک مغازه شلوغ با تنوع زیادی از اجناس تنها کاری که انجام می دهد گیج کردن و سردرگمی مشتری برای خرید کردن است. به همین خاطر هنگام برنامه ریزی و طراحی فروشگاه سعی کنید بر روی نقاط محدود و اجناس ویژه خود برای به نمایش دادن تمرکز داشته باشید. طراحی بوتیک کار آسانی نیست و نیاز به برنامه ریزی مناسب دارد، ولی به کار بردن یک‌سری اصول اولیه، می تواند شما را در این راه یاری کند و به زودی متوجه می شوید که این کار ارزش وقت گذاشتن و صرف هزینه ای که برای آن درنظر گرفته بودید را داشته است.
یک محصول خوب باید در یک فضای مناسب عرضه شود و معماری و طراحی دکوراسیون راهکارهای بسیار خوبی را برای تجارت محصولات مختلف ارائه می کنند. همچنین، طراحی داخلی مناسب ، زمینه را برای جذب و آسایش مشتریان فراهم می کند. پس باید برای ارتباط انسان ها با فضا و مکان، تدابیر ویژه ای اندیشید.
تلفیق نور و حجم، ارتباط موثر پوسته درونی و بیرونی فضا، استفاده از رنگ آمیزی سفید، استفاده از مبلمانی متفاوت و در نهایت ایجاد یک محیط سیال، از ویژگی های یک بوتیک مدرن و امروزی می باشد. استفاده از دیوارها و پارتیشن های چوبی می تواند فضای یکپارچه ای را برای استقبال از مشتریان و عرضه ی مناسب محصولات ایجاد کند.
در طراحی بوتیک باید توجه داشت که فضای بوتیک باید به اندازه کافی باشد. دکوراتوری را انتخاب کنید که بتواند نظر شما را تامین کند. ممکن است فروشگاه نیاز به تعمیر کلی داشته باشد. در مورد رنگ، زمینه و معماری فروشگاه، انتخاب درستی داشته باشید. از مواردی که باید در طراحی بوتیک به آن توجه کرد، نمای بیرونی فروشگاه ، توجه به زیبایی کفپوش و دیوارها، قفسه های شیک برای لباس ، طریقه چیدمان لباس روی قفسه، سالن استراحت فروشگاه، اتاق های پرو، ویترین های دکوری، مکانی برای انتظار همراهان و... است.
در انتخاب رنگ و بافت دقت کنید. رنگ یکی از عناصر مهم در دکوراسیون بوتیک است. رنگ سفید القاء کنندة آرامش ، صفا و آسایش است. سفید به همراه خصوصیتش ، یکی از کاربردی ترین رنگ ها در طراحی یک فضا می باشد. زیرا با همة رنگ ها قابل ترکیب می باشد،منظور از ترکیب در این مباحث، کنار هم قرارگیری رنگ ها در یک کمپوزسیون رنگی در فضا است.

04 05 08 09

در میان پوشش ها، دیوارها به جهت وسعت حضورشان در فضا، جایگاه ویژه ای داشته و میزان تاثیر گذاریشان بر دیگر لوازم دکوراسیون بسیار چشمگیرتر است. گذشته از موضوع تاثیر بر روی دیگر لوازم محیط، دیوارها و انتخاب رنگ شان در تغییر وسعت و نور فضا بسیار مؤثر است.
نورپردازی از دیگر عناصر مهم در دکوراسیون است که باید به آن توجه ویژه ای داشت. در طراحی بوتیک نورپردازی به دلیل جذب مشتری بسیار حایز اهمیت است.
جایی را به عنوان اتاق پرو و فضای کافی‌ای را برای نشستن همراهان مشتری در نظر بگیرید.
به جز لامپ‌های سقفی از روشنایی‌های دیگر نیز استفاده کنید.
بعد از تکمیل دکوراسیون، کالاهای مورد نیاز مشتریان را خریداری نمایید. اجناس مرغوب‌تر را در جلو و وسط مغازه قرار دهید تا در همان چند لحظه که مشتری داخل مغازه است، کاملا دیده شود. هر چند وقت یک‌بار دکوراسیون را تغییر دهید. جنس‌های یکسان را یک جا قرار دهید تا امکان خرید برای مشتری‌ای که دنبال جنس خاصی است، راحت‌تر باشد.
به سلیقه مشتریانتان توجه کنید. اگر مشتریان خانم‌های جوان هستند، از رنگ‌های روشن، شاد و شیک و طراحی‌های جدید استفاده کنید. خانم‌های شاغل چیزهای ساده را می‌پسندند و دوست دارند اجناس مورد انتخابشان در معرض دید باشد بنابر این اجناس را تقسیم‌بندی و هنگام دکوراسیون از روشی مناسب استفاده کنید.
خانم‌ها به دنبال لباس خاص برای مناسبت‌های خاص هستند بنابراین، اجناس را بر این اساس تقسیم‌بندی کنید. لباس‌های میهمانی، جین و بلوزها را از هم تفکیک کنید. خانم‌های خانه‌دار اغلب با فرزندان خود به خرید می‌روند، به همین خاطر دقت کنید چیز خطرناکی کودکان را تهدید نکند. چیزهای کوچک را دور از دسترس آن‌ها قرار دهید و از محکم بودن ویترین‌ها مطمئن شوید.
حتی اگر بوتیک شما مختص به خانم هاست، اجناس ویژه و یا سرگرمی هایی را برای آقایان در نظر بگیرید. از یاد نبرید خیال مشتری برای خرید باید راحت باشد و فروشگاه را با اجناس مختص به خود بشناسد.
در چیدمان اجناس تنوع ایجاد کنید و با تغییر جای اجناس حال و هوای تازه‌ای به فروشگاه بدهید. مشتریان دائم، مایلند هر چند وقت یک بار اجناس مغازه تغییر کند.
یگانه بنا