01 02 04

چگونه یک لابی را طراحی کنیم؟
وقتی وارد خانه، کافه، هتل و .. می‌شوید لابی اولین جایی است که حسی را درون شما ایجاد می‌کند. همچنین آخرین فضایی است که شما به وقت خارج شدنتان میبینید. بنابراین باید از یک طراحی برجسته برخوردار باشد. هرچند لابی یا مکانی که راهرو ورودی خوانده می‌شود در بعضی اوقات نادیده گرفته می‌شود. حقیقت این است که طراحی این فضا به سادگی چیزی که به نظر می‌رسد نیست و برعهده گرفتن این کار می‌تواند ثابت کند که خیلی سخت و چالش برانگیز نیز هست.
بخاطر اینکه لابی معمولا فضایی است برای انتظار کشیدن مخصوصا در هتل‌ها، اینگونه فضاها باید دعوت کننده و آرامش بخش باشند بنابراین بر طبق این ویژگی باید مبلمان را انتخاب کنید. وقتی به طراحی لابی فکر می‌کنید و زمانی که برای آنجا می‌خواهید صندلی، مبل و نیمکت انتخاب کنید راحتی آنها را همیشه مد نظرتان داشته باشید. شما باید حواستان به میز سرو قهوه و میز عسلی هم باشد. تمام این چیدمان می‌تواند مانند ساختمان یک نشیمن و یا یک پذیرایی باشد.
رنگ‌ها
رنگی که برای دیوارهای لابی استفاده می‌کنید می‌تواند هم این فضا را بسازد و یا بشکند. از وقتی که لابی اتاقی شده برای خوش آمد گویی به افراد در بدو ورود به این فضا، الگوی رنگی مان باید شامل رنگ‌های گرم و تُن های رنگی صمیمی مثل قهوه ای باشد. برای یک طراحی مینی مال شما می‌توانید یک ترکیبی از رنگ خنثی مثل سفید یا عاجی و رگه‌های برجسته‌ای از زرد، آبی و بفش انتخاب کنید، همچنین شما می‌توانید از نقاشی‌های دیواری یا تجهیزات جانبی مثل ساعت‌های دیواری استفاده کنید.
نورپردازی
نور در لابی باید ادغامی از فیکسر‌های متفاوت باشد. از یک لوستر بزرگ در مرکز و تعدادی نورپردازی در اطراف آن می‌تواند شکل بگیرد.شما می‌توانید لامپهای دفنی( کف) و چراغ‌های رومیزی را هم شامل طراحی تان کنید و همچنین اگر تنظیمات و دکوراسیون اجازه داد، دیوارکوب‌ها و شمع‌ها هم می‌توانند یک انتخاب دیگر باشند. در نورپردازی لابی مهم است که همه‌ی قسمت‌هایش را روشن کنید.
معماری
به معماری فضا توجه کنید. برای مثال، لابی با سقف بلند می‌تواند نمایانگر یک طراحی مجسمه‌ای باشد که ناحیه ی بالایی را مورد توجه قرار دهد در حالی که یک فضا با سقف کوتاه می‌تواند از راه‌های دیگری تاثیرگذار باشد برای مثال یک طراحی جالب که دور تا دور اتاق بپیچد. اگر لابی ستون‌هایی داشته باشد شما می‌توانید به یک طراحی به شیوه‌ای تماشایی تبدیل‌شان کنید.
تا آنجایی که خانه‌های شخصی و عمارت‌ها وجود دارند، لابی برای مهمان‌ها می‌تواند یک جاذبه باشد. برای مثال شما می‌توانید آنجا را به یک گالری زیبا تبدیل کنید و نقاشی‌های دیواری و آثار هنری قابدار را به نمایش بگذارید. شاید حتی بشود یک مجسمه‌ی زیبا را هم شامل کرد. ایده دیگر این است که یک نورپردازی خیره کننده بسازید یا یک طراحی جالب برای سقف در نظر بگیرید.
یگانه بنا